Tarihçe

Tarihçe

Kileci Tekstil, 1996 yılından beri Gaziantep’te ana iştigal konusu tekstil ve ek olarak , gıda, ambalaj, plastik hammadde, geri dönüşüm konularında faaliyet göstermektedir.

Ev Tekstilinde otel hastane restoran ürünleri, pamuk ve sentetik karışımları iplikler ve bu ipliklerden dokunmuş veya örülmüş kumaşları güvenilir tedarikçilerine hammadde alım aşamasından final ürün aşamasında kadar yıllarca oluşturduğu know-how kapsamında üretim yaptırıp, ihracatını yapmaktadır. Aynı şekilde diğer ev tekstil ürünleri ve dış giyim ürünlerini de ürettirerek yurt içine ve yurt dışında satışını yapmaktadır.

Kileci tekstil ortağı olduğu Simfleks Tekstil şirketinde üretilen Sim ve Simli ipliklerin Gaziantep bölgesinde deposundan satışını yaparak Türkiye tekstil sektörünün kalbi sayılabilecek bölgemize hizmet vermektedir.

Firmamız aynı zamanda organik gıda ürünleri sektöründe faaliyette bulunmakta olup TR ve EOS sertifikalarına sahiptir. Türkiye’nin önde gelen organik Gıda markası ‘’RAYA’’ şirketimizin yatırımlarındandır.

Kileci tekstil Ambalaj sektörüne Süper Film Ambalaj A.Ş.’nin Koli bandı Güneydoğu Anadolu Bölge bayiliği ve yine Süper Film tarafından üretilen Ambalaj filmleri (BOPP-BOPET-CPP) ve yapışkan bantları çeşitli ülkelere ihraç ederek hizmette bulunmaktadır.

Firmamızın diğer bir faaliyet alanı ise Geri Dönüşüm sektörüdür. Tehlikesiz Atıkların Toplama-Ayırma Belgesine sahiptir. Bu kapsamda tehlikesiz atıkların toplama, ayırma alış ve satışını yapmaktadır.